KURZY PRO DOSPĚLÉ

Vyzkoušejte nové techniky, seznamte se s dalšími keramiky a užijte si společný čas.

AKTUÁLNÍ KURZY KERAMIKY
PRO DOSPĚLÉ

KURZ "ZÁKLADY KERAMIKY"

11. - 17. 2. 2019, BAR/ÁK
Připravili jsme pro vás kurz - Základy Keramiky. Budeme převážně točit na kruhu, více než na minulých základech. Naše výrobky vypálíme v elektrické peci. Vyzkoušíme si také techniku amerického raku. Zařadíme také další techniky, jako je práce s lisem.

DETAIL KURZU

ARCHIV NAŠICH KURZŮ

Kurz, Praha, keramika, hrnčířství

KURZ "ZÁKLADY KERAMIKY"

2. - 8. 7. 2018 , TOULCŮV DVŮR
Připravili jsme pro vás kurz - úvod do keramiky. Zatočíte si na kruhu, zkusíte i různé metody modelování. Naše výrobky vypálíme v peci vytápěné dřevem. Pro zpestření a srovnání vypálíme i pec elektrickou.

DETAIL KURZU
výpal, dřevo, kurz, pravěk

PRAVĚKÝ VÝPAL

23. 4. 2018 , TOULCŮV DVŮR
Budeme pálit v peci inspirované pravěkými technologiemi, zboží vytvořené na inspirované pravěkými tvary z období laténského, germánského a z dob prvních slovanů. Pec budeme stavět od 9. 4., můžete se připojit. Pec vyložíme druhý den ráno po výpalu. Část nádob pak poslouží do expozice ve slovanské polozemnici v Toulcově dvoře.

Přijďte se podívat jak se asi pálilo zhruba v roce nula. Ráno budeme pec nakládat, po obědě to zapálíme, večer kolem desáté by to mohlo být hotové. Na tomto výpalu je krásné, že přímo "komínem" koukat do pece, vidíte, kdy se zboží rozsvítí, jak pak mění barvu při různých teplotách až do tisíce stupňů, kdy už září bíle...

GLAZUROVÝ KURZ "SKLENĚNÉ PEKLO"

5. - 11. 2. 2018 , TOULCŮV DVŮR
Připravili jsme pro vás kurz - úvod do studia keramických glazur. Seznamte se se základními principy vzniku a chování transparentní skloviny na keramice a s dalšími vztahy k barvícím složkám!

DETAIL KURZU

ATELIÉROVÉ FOTOGRAFOVÁNÍ KERAMIKY

14. 6. 2017 17:00 - 19:30, TOULCŮV DVŮR
Připravili jsme pro vás kurz interiérového focení keramiky. Lektor Jéňa Šochman s námi projde řadu technik fotografování. Vezměte svoje vybavení a pojďte spolu s dalšími sdílet a učit se fotit keramické objekty.

DETAIL KURZU

PORCELÁN DŘEVEM PÁLENÝ

6. - 12. 2. 2017, TOULCŮV DVŮR
Kurz je zaměřen na práci se specifickou keramickou hmotou - porcelánem. Každý si vyrobí několik kusů stolního nádobí z porcelánu. Výrobky opatříte přírodními glazurami.

DETAIL KURZU