Otevíráme pro vás druhou dílnu v Malešicích na adrese Troilova 20, Praha. Nově máte možnost využít sdílených prostor pro vlastní tvorbu v programech CoWorkInkubátor.

KURZY PRO DOSPĚLÉ

Vyzkoušejte nové techniky, seznamte se s dalšími keramiky a užijte si společný čas.

AKTUÁLNÍ KURZY KERAMIKY
PRO DOSPĚLÉ

KURZ "ZÁKLADY KERAMIKY"

Nové termíny pro rok 2021

Připravili jsme pro vás nový termín kurzu - Základy Keramiky. Budeme převážně točit na kruhu, ukážeme si ale i techniky modelování. Převážně se zaměříme na užitkovou keramiku.

Naše výrobky vypálíme v elektrické peci. Vyzkoušíme si také techniku amerického raku. Vyzkoušíte si přípravu glazur a mnoho dekoračních technik.
DETAIL KURZU

KURZ "POKROČILÉ TOČENÍ"

Nové termíny pro rok 2021

Připravili jsme pro vás nový druh kurzu. Pokud už jste někdy točili, vytočíte alespoň popelník a chcete se zdokonalit, jsme tu pro vás. Budeme se soustřeit více na točení a méně na aspekty technologií. Naučíme se pokročilejší tvary, například lahev, či dózu.

Kurz završíme redukčním výpalem v plynové peci na 1350°C a rozšíříme si tím technologické obzory.
DETAIL KURZU

ARCHIV NAŠICH KURZŮ

KURZ "VÍKENDOVÁ KERAMIKA"

Nové termíny pro rok 2020 BAR/ÁK
Kurzy na víkend zohledňují potřebu získat relativně rychle vhled do určité keramické problematiky. Pro účastníky je připraven program, na jehož základě mohou začít v konkrétním směru experimentovat.
DETAIL KURZU

OTEVŘENÉ VÝPALY RAKU

31. 9. a 31. 10. 2019 8:00 - 17:00, BAR/ÁK
Připravili jsme pro vás výpal amerického raku. Pokud vás zajímá tato technika, přijďte se podívat, jak to funguje. Pokud jste keramici a raku je pro vás těžko dostupné, můžete si donést vlastní výrobky z předem doporučených hmot, na místě je naglazovat a vypálit spolu s námi. Pokud ne, kupte si náš výrobek, naglazujte a palte s námi! To vše v rámci týdenních kurzů - sami raku pec nenaplníme.
DETAIL KURZU

WORKSHOP "HLINĚNÉ TECHNOLOGIE"

6. 9. 2019 BAR/ÁK
Objevil se zájem o jednodenní workshop na téma keramických technologií. Předmětem semináře bude orientace v keramických hmotách, glazurách, pecích a pecních atmosférách. Pokusíme se probrat jednotlivé komponenty keramických technologií tak, abychom dokázali komplexně uvažovat nad technologií a volit pro ni hmotu, glazuru, pec a křivku.
DETAIL KURZU

VÝPAL PLYNEM NA BAR/ÁKU II

28. 8. 2019 , BAR/ÁK
Připravili jsme pro vás výpal plynem na vysoko - 1350 °C. Pokud vás zajímá tato technika, přijďte se podívat, jak to funguje. Pokud jste keramici a plyn je pro vás neznámý či nedostupný, můžete si donést vlastní výrobky z předem doporučených hmot, na místě je den předem naglazovat a vypálit spolu s námi. Pokud ne, kupte si náš výrobek, naglazujte a palte s námi!
DETAIL KURZU
výpal, dřevo, kurz, pravěk

PRAVĚKÝ VÝPAL

23. 4. 2018 , TOULCŮV DVŮR
Budeme pálit v peci inspirované pravěkými technologiemi, zboží vytvořené na inspirované pravěkými tvary z období laténského, germánského a z dob prvních slovanů. Pec budeme stavět od 9. 4., můžete se připojit. Pec vyložíme druhý den ráno po výpalu. Část nádob pak poslouží do expozice ve slovanské polozemnici v Toulcově dvoře.

Přijďte se podívat jak se asi pálilo zhruba v roce nula. Ráno budeme pec nakládat, po obědě to zapálíme, večer kolem desáté by to mohlo být hotové. Na tomto výpalu je krásné, že přímo "komínem" koukat do pece, vidíte, kdy se zboží rozsvítí, jak pak mění barvu při různých teplotách až do tisíce stupňů, kdy už září bíle...

GLAZUROVÝ KURZ "SKLENĚNÉ PEKLO"

5. - 11. 2. 2018 , TOULCŮV DVŮR
Připravili jsme pro vás kurz - úvod do studia keramických glazur. Seznamte se se základními principy vzniku a chování transparentní skloviny na keramice a s dalšími vztahy k barvícím složkám!
DETAIL KURZU

ATELIÉROVÉ FOTOGRAFOVÁNÍ KERAMIKY

14. 6. 2017 17:00 - 19:30, TOULCŮV DVŮR
Připravili jsme pro vás kurz interiérového focení keramiky. Lektor Jéňa Šochman s námi projde řadu technik fotografování. Vezměte svoje vybavení a pojďte spolu s dalšími sdílet a učit se fotit keramické objekty.
DETAIL KURZU

PORCELÁN DŘEVEM PÁLENÝ

6. - 12. 2. 2017, TOULCŮV DVŮR
Kurz je zaměřen na práci se specifickou keramickou hmotou - porcelánem. Každý si vyrobí několik kusů stolního nádobí z porcelánu. Výrobky opatříte přírodními glazurami.
DETAIL KURZU