ONLINE KURZY A SEMINÁŘE

Načerpejte nové znalosti a zkušenosti z pohodlí vašeho domova či dílny.

hlína, řemeslo, hrnčířství

KURZ "HLÍNA, GLAZURA, VÝPAL - KERAMICKÉ TECHNOLOGIE"

Technologický kurz pro začínající i pokročilé keramiky

V glazuře jsou praskliny? Kachel se zdeformoval? Upadlo ucho? Hrnkem teče kafe na stůl? Chcete vědět kterou hlínu použít na jaký výrobek a jak k ní sladit glazuru? Přidejte se do kurzu, který vám objasní principy keramické technologie a souvislosti v ní.
DETAIL KURZU

SEMINÁŘ "LEKTOR KERAMIKY"

Záznam přednášky - ihned k dispozici

Vést kurzy je skvělý způsob, jak se keramikou živit. Na semináři vás naučím jak správně kurz sestavit, jak určit jeho cíl, jak si vybrat cílovou skupinu (koho budu učit?) a správně ji komunikovat, aby opravdu přišli tito lidé a ne jiní. Podíváme se i na pedagogické základy a zásady pro úspěšné lektory.
DETAIL KURZU

SEMINÁŘ "JAK ZALOŽIT KERAMICKOU DÍLNU"

Záznam přednášky - ihned k dispozici, 2x 90min

Keramická výroba komplexně po technologické, právní i ekonomické stránce. Širší rozhled v těchto směrech ocení zejména ti, kteří touží po založení své vlastní dílny, nebo se v provozu té současné potýkají s potížemi. 
DETAIL KURZU

SEMINÁŘ "TOČENÍ KONVIČEK"

Videokurz pokročilejších technik točení

Každý z nás už za život narazil na konvičku, kterou bylo zkrátka o nervy používat... Naučte se vyrobit konvičku, která bude nejen krásná, ale také funkční. Povíme si o historii a filozofii (nejen) čaje a konviček, jak takovou konvičku navrhnout s ohledem na jejího uživatele, ale i si ukážeme praktické tipy, jak konvičku vyrobit a sestavit.
DETAIL KURZU

PŘEDNÁŠKA "JAKÁ HLÍNA JE NEJLEPŠÍ?"

záznam přednášky - ihned k dispozici
Otázka, kterou si položil každý začínající keramický nadšenec. Odpověď na ni ale není vůbec tak jednoduchá, na této přednášce se dozvíte jak o výběru hlíny přemýšlet, co od ní chtít, a jak si spojit s dostupnou technologií a vhodnou glazurou.
DETAIL KURZU - donastavit!

ZÁKLADY NA HRNČÍŘSKÉM KRUHU

Kurz je koncipován jako úvod do práce na hrnčířském kruhu. Účastníci se seznámí se základními druhy kruhů a postupem při vytáčení nádob. V rámci kruhu vyzkoušíte různé kruhy, seznámíte se s hrnčířskou hlínou a jejími vlastnostmi a potřebami.

Budete se maximálně věnovat točení, které proložíme základními dekoracemi, obtáčením a uchacením. Kromě toho vytvoříme i modelovaný výrobek, pro srovnání technik.
DETAIL KURZU

ARCHIV NAŠICH KURZŮ

PORCELÁN DŘEVEM PÁLENÝ

6. - 12. 2. 2017, TOULCŮV DVŮR
Kurz je zaměřen na práci se specifickou keramickou hmotou - porcelánem. Každý si vyrobí několik kusů stolního nádobí z porcelánu. Výrobky opatříte přírodními glazurami.
DETAIL KURZU