COWORK DÍLNA

Máte už řadu kurzů za sebou a nevíte co dál? Jaké technologie a materiály využít? Netroufáte si pořídít vlastní vybavení a pronajmout prostory? Chcete vytvářet keramiku komunitně? Pak je pro vás program CoWork.

Sdílení hrnčířské dílny je zvykem spíše na západě, než u nás v Čechách. Jdeme ještě dál a dílnu dáváme k dispozici vaší vlastní tvorbě.

CoWork dílna funguje tak, že si vyberete tarif, který předurčuje, kolik hodin měsíčne na dílně strávíte. K tomu si u nás dokoupíte hlínu a podílíte se na nákladech společného výpalu. Máte výhodu prověřené technologie. Dílna je vám přístupná 24 hodinn denně, sedm dnů v týdnu. To vše po krátké adaptaci, až si osvojíte chod dílny.

Je to další krok na cestě, kterou se keramikům snažíme ulehčit. Dalším krokem pro vás může být Inkubátor. Samozřejmě poradíme a podpoříme i při zakládání vlastní dílny.

Používáme komerčně dostupné hlíny. Pro výpal na teplotě 1220°C používáme světlé MA, červeného Buřta a černou Guston 373. Pro výpaly na vysoko Ohnivce a porcelán Wittgert 52.

K dispozici máte kompletní a širokou škálu výpalů. Elektrický na 1220°C, plynový a dřevem pálený na 1350°C redukční. Doplňkově děláme i raku výpal plynem na 1050°C. Výpaly vyjma elektrického se konají buď na Florenci, nebo v Toulcově dvoře.

Glazury na veškeré výpaly mícháme sami. Je k dispozici cca 20 glazur pro obě teploty výpalu.

Díky tomu všemu máte možnost se zorientovat v technikách a technologiích a rozhodnout se, která je ta vaše. Zároveň se tu "vyučíte" všemu, co potřebujete pro založení své dílny, pokud je to vaší ambicí. Není to ale nutné! Můžete s námi být, jak dlouho chcete.

Na dílně vás kompletně vyškolíme, zaučíme, provedeme vás celým systémem. Pořádáme interní workshopy pro CoWorkery a vždy najdeme čas na osobní dotaz a ukázku, když se na dílně potkáme. Sice se specializujeme na užitkovou keramiku a točení, ale můžete i modelovat!

Dílna neslouží pro komerční výrobu, ale pro vaše učení a zájmové tvoření. Samozřejmě pokud se dostanete na hranu komerce, tak než si zařídíte vlastní dílnu, určitě vše společně zvládneme. Je naším cílem vysílat nové keramiky do světa!

O LEKTORECH

Václav Kugler založil Keramiku srdcem a zabývá se technologiemi i keramikou pálenou dřevem už od roku 2010. Keramikou která je vyrobena z místních zdrojů, točená na kruhu bez elektřiny. Keramikou, které lze porozumět, která má svůj příběh.  Absolvoval řadu kurzů s Petrem Tomsem, jehož pojetí keramiky je mu velmi blízké.

Martin Fulier absolvoval kurz Keramiky srcem a celý koncept jej zaujal natolik, že propůjčil své vyjímečné organizační schopnosti a pomohl zprovoznit a založit druhou dílnu Keramiky srdcem v Malešicích. Je jejím vedoucím a provozním.

> více o lektorech

Datum:

Podle vás a vašeho tarifu, 7 dnů v týdnu. Organizujeme se podle interního kalendáře.

Místo:

Nová dílna, Troilova ulice 20, Malešice

Cena:

1.600 Kč / 10 hod. měsíčně
2.400 Kč / 20 hod. měsíčně
3.500 Kč / 30 hod. měsíčně

Max. počet účastníků:

4 osoby na dílně současně, až 25 osob celkem.