TŘÍDENNÍ TOČENÍ

Třídenní intenzivní kurz za kruhem.

Kurz je koncipován jako ochutnávka práce na hrnčířském kruhu. Účastníci se seznámí se základními druhy kruhů a postupem při vytáčení nádob. Zjistíte, zda je to to pravé pro vás.

V rámci kruhu vyzkoušíte různé kruhy, seznámíte se s hrnčířskou hlínou a jejími vlastnostmi a potřebami. Budete se maximálně věnovat točení, které proložíme základními dekoracemi, obtáčením a uchacením. Kromě toho vytvoříme i modelovaný výrobek, pro srovnání technik. Projdeme základní postupy, abyste po kurzu věděli, jaký chcete kruh a mohli pokračovat v praxi.

V kurzu bude k dispozici hrnčířský kruh do dvojice, v začátcích stejně nelze vydržet na kruhu celý den a později nabývá na významu a časové náročnosti dokončování jednotlivých výrobků.

O LEKTOROVI

Václav Kugler je žákem Petra Tomse, podstoupil rekvalifikaci "Točíř keramiky" v Keramickém studiu Kohoutov. Založil Keramiku srdcem a zabývá se technologiemi i keramikou pálenou dřevem od roku 2010. Keramikou která je vyrobena z místních zdrojů, točená na kruhu bez elektřiny. Keramikou, které lze porozumět, která má svůj příběh.  Absolvoval řadu kurzů s Petrem Tomsem, jehož pojetí keramiky je mu velmi blízké.

Kurzy dále spolulektorují Ester Jebavá, Natálie MikešováLucie Farková. Společně vnášíme do kurzů širší pohled, více zkušeností a různé specializace.

CO SI ODNESETE?

  • zkušenost s různými hrnčířskými kruhy
  • základy točení a proces vytváření nádob na kruhu
  • základní znalosti o sušení a smršťování nádob
  • základní znalost výroby keramiky bez použití kruhu,
  • vlastní výrobky (po kurzu vypálíme každému cca 5 výrobků dle vlastního výběru v jedné zvolené glazuře.

PODROBNOSTI O KURZU

Program je vhodný pro osoby, které nemají s keramikou velké zkušenosti a chtějí poznat zákonitosti řemesla, základy práce na kruhu

S sebou:

  • Psací potřeby a zápisník,
  • Pracovní oděvy do dílny,
  • Pokud máte, tak vlastní oblíbené nářadí na točení,
  • Zástěru a ručník

Harmonogram: 

První den kurzu 9:00 - 17:00, ostatní dny 8:00 - 17:00. Pauza na oběd 1 hod. Přesnější informace dostanete během kurzu.

Kontakty a dotazy: Václav Kugler - organizace, vaclav@keramikasrdcem.cz, 608 658 320

Storno je možné nejpozději měsíc před akcí s manipulačním poplatkem 20%. Později jen v případě,  pokud může přijít náhradník.

Datum:

Vyberte si z nabídky v přihlášce.

Místo:

Troilova 20, Praha Malešice

Cena:

5. 900 Kč

Max. počet účastníků:

8