Dodržujeme a respektujeme nařízení vyhlášená vládou ČR. Provoz dílny je omezen. O změnách Vás budeme informovat. Kurzy proběhnou ve vypsaných termínech za zvýšených hygienických opatření. Zachovejte nám, prosím, přízeň.

(S)DÍLNA

Pojďme tvořit společně. Ne každý má dílnu a ve dvou a více se to lépe táhne. Můžeme se od sebe i něco naučit.

Sdílení hrnčířské dílny je zvykem spíše na západě, než u nás v Čechách. 

K dispozici budete mít kruh, základní nářadí na práci s keramikou. Na místě budou hlíny a glazury do pece na dřevo. Vaše výrobky uskladníme abyste s nimi mohli pracovat dál - obtáčet, přežahovat, glazovat, vypalovat. To vše vám umožníme, přežahy a výpaly zajistíme.

Pokud budete mít zájem, rádi vám vysvětlíme potřebné a při práci poradíme, nakolik jen dovedeme.

Pokud pomoc tolik nepotřebujete, můžete sami téměř nerušeně tvořit.

Běh ukončíme  výpalem v elektrické peci, případně podle rozvrhu dílny budete moci vyzkoušet nějakou redukční technologii (raku, plynový výpal).

Na kurzy není možné brát malé děti sebou. Náhrady jsou možné pouze pokud je lekce zrušena námi. Kurzy jsou vedeny v ČJ a pokud se účastní cizinci, musí se spolehnout na překlad kolegů.

O LEKTORECH

Václav Kugler se zabývá keramikou pálenou dřevem - keramikou s "duší" - už od roku 2010. Keramikou která je vyrobena z místních zdrojů, pálená dřevem, točená na kruhu bez elektřiny. Keramikou, které lze porozumět, která má svůj příběh. Baví jej tento příběh vyprávět.

Absolvoval řadu kurzů s Petrem Tomsem, jehož pojetí keramiky je mu velmi blízké.

Ester Jebavá vystudovala krajinné inženýrství. Příroda a krajina jsou pro ni, mimo jiné, zdrojem keramických hmot a surovin. Snaží se o pochopení procesů, které se v přírodě odehrávají a udávají možnost těmto surovinám vzniknout, je východiskem pro splnění mnoha snů.

Mnoho let vede keramické a výtvarné kurzy „RUKAMA“ pro děti. Snaží se rozvíjet a podporovat dětskou kreativitu a být jejich průvodcem tak, aby výsledek jejich snažení byl autentický.

> více o lektorech

CENÍK (S)DÍLNY

2400 Kč za 7 lekcí, včetně hlíny a výpalů.

 

Datum:

Nový termín! (S)dílny začínají od 14. resp 15. dubna 2020. Každé úterý 17:30 - 19:30 a středa od 9:00 do 11:00.

Místo:

Stěhujeme se na Florenc, do prostoru Bar/ák, ulice Za Poříčskou Branou 7 v Karlíně.

Cena:

2400 Kč za 7 lekcí

Max. počet účastníků:

6