INDIVIDUÁLNÍ KURZ

BAR/ÁK

Individuální kurzy vám umožní zjistit, zda je keramika opravdu pro vás. Ve třech setkáních zkusíte základní postupy, rozhlédnete se po dílně a pak? Se uvidí!

Ve třech setkáních zkusíte něco vyrobit, s kruhem i bez. Někomu sedí modelování, jiní se opravdu chtějí naučit na kruhu. Co je ale nevhodnější pro vás?

O LEKTORECH

Václav Kugler je žákem Petra Tomse, absolvoval rekvalifikaci "Točíř keramiky" v Keramickém studiu Kohoutov a věnuje se keramice  v Toulcově dvoře, jeho srdeční záležitostí jsou výpaly v peci vytápěné dřevem. Vede studio Keramika srdcem.

S výukou individuálních a základních kurzů pomáhají Ester Jebavá, Dan Machill a Petr "Monty" Lukáš. Jsou absolventy dílny a rádi se podělí o své zkušenosti a nadšení!

CO SI ODNESETE?

  • seznámení s výpalem v elektrické peci,
  • základní znalosti o glazurách a glazování,
  • základní znalosti a dovednosti v oblasti tváření točením i modelováním,
  • vlastní výrobky - podle toho, jak se vám bude dařit.

PODROBNOSTI O KURZECH

Program je vhodný pro ty, kteří se chtějí seznámit s řemeslem a týdenní intenzivní, nebo dvouměsíční večerní kurz je na ně příliš. Jsme řemeslná dílna a jsme tu hlavně pro ty, co to myslí vážně. Chápeme ale, že k tomuhle uvědomění může vést cesta prostřednictvím nezávazného seznamování.

S sebou:

  • Psací potřeby a zápisník,
  • Pracovní oděvy do dílny a i obuv,
  • Pokud máte, tak vlastní oblíbené nářadí na keramiku,
  • Zástěru a ručník
  • Dobrou náladu a trochu odvahy, kreativitu a třeba i nějaké ty představy.

Harmonogram: 

Tři setkání dle individuální domluvy s lektorem. Setkání trvá 2 hodiny. V prvním vytváříte výrobky, v druhém dekorujete, obtáčíte, dokončujete, případně ještě něco jednoduchého vytvoříte a připravíte výrobky na přežah. Mezi druhým a třetím setkáním musí nastat technologická pauza trvající obvykle jeden až dva týdny. V posledním, třetím, setkání malujete, vykrýváte, glazujete a chystáte své výtvory na finální výpal.

Poté Vaše výrobky projdou ostrým výpalem v elektrické peci na 1220°C a budu připraveny na vyzvednutí.

Kontakty a dotazy: Václav Kugler - organizace, vaclav@keramikasrdcem.cz, 608 658 320

Storno je možné nejpozději měsíc před akcí s manipulačním poplatkem 20%. Později jen v případě,  pokud může přijít náhradník.

Datum:

Datum vašich tří setkání si vyberete individuálně s lektorem.

Místo:

Bar/ák

Cena:

3.000 Kč pro jednoho, nebo 5.000 Kč pro dva.

Max. počet účastníků:

2